Vi som jobbar på Midsommargården

ebba2
Ebba Brusewitz
Verksamhetsansvarig
0702 68 81 24
ebba@midsommargarden.se
Vad tycker du är det bästa med att jobba på Midsommargården?
– Att få vara med och utveckla Midsommargården till ett lokalt kulturhus och en naturlig mötesplats för alla som bor i närområdet.



Anna el Yafi
Konstnärlig och pedagogisk koordinator
0709 28 56 11
anna@midsommargarden.se


10863791_10152979596430985_8411962080215112708_o
Marit Eriksson

Verksamhetskoordinator
0763 28 88 57
hej@midsommargarden.se


AK2
Anna-Karin Hagberg
Kommunikatör
anna-karin@midsommargarden.se
Vad tycker du är det bästa med att jobba på Midsommargården?
– Att få jobba med lokala samarbetspartners och träffa alla härliga människor som kommer till oss på kurser och evenemang!


helena

Helena Arfalk
Programkoordinator
helena@midsommargarden.se
Vad tycker du är det bästa med att jobba på Midsommargården?
– Engagemanget och det personliga kulturhuset i den stora staden!


Jorgen
Jörgen Büstrich
Vaktmästare
Vad tycker du är det bästa med att jobba på Midsommargården?
– Mina härliga kollegor på både Midsommargården och Kung Saga Gymnasium, och eleverna så klart!


img_20190118_135639_292
Gabriella ”Gabbe” Hansson
0709 28 56 11
Ungdoms- och teknikkoordinator
studioung@midsommargarden.se


Shadi
Shadi Zerit Twede
0738 53 75 79
Verksamhets- och omvärldslots för asylsökande
shadi@midsommagarden.se


linn
Linn Holm
0738 53 75 79
Verksamhets- och omvärldslots för asylsökande
linn@midsommargarden.se